WAKACYJNA WYPRZEDAŻ - nawet 70% taniej! KUP TERAZ | 15% rabatu na nieprzecenione produkty z kodem LATO
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Recenzja Manduki eKO Lite oraz ręcznika GRIP2

2018-03-01
W Internecie można przeczytać wiele pochlebnych opinii na temat mat Manduki, podkreślających przede wszystkim staranne wykonanie i bardzo dobrą przyczepność. Wystarczy wziąć matę do ręki, żeby przekonać się, że to wszystko prawda. eKO Lite jest w dotyku przyjemnie szorstka, od razu czuć, że stawia opór i że palce nie będą się na niej tak łatwo ślizgać. Odpowiedzialna jest za to między innymi faktura powierzchni maty wzorowana na „pomarszczonej tafli wody”. eKO Lite jest wykonana z naturalnego kauczuku, którego zapach jest dość specyficzny, ale który z czasem "schodzi" z maty. Ogólne wrażenia podczas pierwszego kontaktu z eKO Lite są bardzo pozytywne.

eKO Lite to świetny produkt. Do jej zalet należy przyczepność, którą dają właściwości naturalnego kauczuku w połączeniu ze wspomnianym specjalnym wzorem na powierzchni maty. Ręce i stopy zatrzymują się w miejscu. Wykonanie pozycji delfina czy trójkąta staje się dużo prostsze, gdy nie trzeba się przejmować ślizgającymi się po macie rękami i stopami. Praktyka jogi staje się o wiele przyjemniejsza, ponieważ możemy się skupić na samym wykonywaniu pozycji i odpowiednim ustawianiu ciała.

Ważną cechą maty jest również jej „przyklejenie się” do podłogi. eKO Lite sprawdza się w tym aspekcie bardzo dobrze i nie „lata” w lewo i w prawo nawet podczas wykonywania bardziej dynamicznych asan.

Dzięki zmniejszonej grubości do 3 mm mata jest lekka, co ułatwia jej przenoszenie, jednak zmniejsza amortyzację. Chcąc zadbać o ochronę stawów (w szczególności stawów kolanowych i łokciowych) warto zaopatrzyć się w koc i/lub ręcznik, które będziemy mogli podłożyć pod łokcie lub kolana w trakcie ćwiczeń takich jak skłony do przodu czy stanie na przedramionach.

Kolejna sprawa dotyczy przyczepności gdy jesteśmy bardzo spoceni. Na eKO Lite ten problem „rozjeżdżania się” na macie jest zredukowany do minimum jednak w pewnym momencie przy dużej ilości potu każda mata zacznie się ślizgać – na to nie ma rady. Rozwiązaniem problemu w takich sytuacjach są ręczniki do jogi np. ręcznik od Bodhi Yoga o nazwie GRIP2, który można stosować jako dodatkową warstwę na macie lub nawet jako zastępstwo maty.

Ręcznik jest wykonany z bardzo chłonnej mikrofibry. Jedna z jego stron jest pokryta silikonowymi kropkami, które odpowiadają za „przyklejenie” ręcznika do podłoża. Zalet ręcznika jest kilka. Po pierwsze zwiększa on amortyzację podczas ćwiczeń. Po drugie eliminuje w 100% jakiekolwiek ślizganie się rąk po macie. Im bardziej pocą się ręce tym lepiej ręcznik pełni swoją funkcję wchłaniając pot i zapewniając lepszą przyczepność. Ułożenie maty i ręcznika można dowolnie dostosowywać do potrzeb przy każdym ćwiczeniu.

Mata eKO Lite i ręcznik GRIP2 to świetne połączenie, które zapewnia doskonały komfort ćwiczeń w każdych warunkach.
pixel