10 LAT YOGABAZAR | -15% taniej na wszystko za zam. +229 zł z kodem 10-LECIE, -25% na nieprzecenione produkty Sayoga z kodem SAY25
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klocki i kostki do jogi drewniane

( ilość produktów: 3 )

Kostki do jogi drewniane zostały wykonane ze starannie suszonego, lakierowanego i ciężkiego drewna. Stanowią solidne i przydatne akcesorium, które jest pomocne podczas praktyki i w czasie wykonywania asan. Przydaje się również jako podpora do pozycji stojących.

Wyjątkowe drewniane kostki do jogi

Kostki do jogi drewniane są wykorzystywane zarówno przez osoby początkujące, jak i również bardziej zaawansowanych joginów. Kostki do jogi stosuje się zazwyczaj jako podporę w przypadku ćwiczeń, które wymagają większego wysiłku i innych predyspozycji niż te, którymi aktualnie dysponuje trenujący. Dzięki drewnianym klockom wykonywane ćwiczeń jest łatwiejsze i bardziej komfortowe. Mają za zadanie stabilizować ciało podczas treningu i sprawić, że jest ono bezpiecznie. Ponadto klocki do jogi drewniane zapobiegają kontuzjom, które mogłyby powstawać w wyniku nadmiernego rozciągania mięśni. Na późniejszym etapie klocki do jogi drewniane są wykorzystywane jako urozmaicenie treningu i pomoc w wykonywaniu trudniejszych asan. Dodatkowo kostki drewniane do jogi sprawdzą się jako forma "przedłużenia rąk" w pozycjach stojących takich jak "rozciągnięty trójkąt" czy "piramida". Dzięki temu, że masz możliwość ułożenia kostki w różnych pozach, to dodatkowo dostosowujesz jej wysokość do możliwości własnego ciała.

Wysokiej jakości klocki drewniane do praktyki jogi

Klocki do jogi drewniane, które oferujemy, zostały wykonane z wysokiej jakości drewna bukowego, sosnowego czy dębowego. Przeszły dokładną obróbkę, czyli w odpowiedni sposób zostały, wyczyszczone i polakierowane, dzięki czemu kostki drewniane do jogi przez cały okres użytkowania spełniają swoje określone funkcje. Pozwala to na zachowanie stabilności w pozycjach, dzięki której możesz czuć się bezpiecznie i prawidłowo wykonywać wszystkie ćwiczenia. Klocki do jogi drewniane są najstabilniejsze i bardzo wytrzymałe, ponieważ ciężko zniszczyć ich powierzchnię. Kostki drewniane do jogi są nieduże, więc można zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie, zmieszczą się do torby lub nawet mniejszej torebki.

Kostka do jogi drewniana - jak o nią dbać?

Aby kostka do jogi drewniana mogła posłużyć dobrze przez długi czas, warto o nią odpowiednio zadbać. O czym trzeba pamiętać? Okazuje się, że dbanie o kostki nie jest czasochłonne ani skomplikowane. Wystarczy jedynie od czasu do czasu przetrzeć kostki suchą szmatką i gotowe. Takie czyszczenie ma na celu usunięcie zabrudzeń, które mogą powstawać podczas przechowywania. Warto bowiem wiedzieć, że drewno dobrze znosi kontakt z potem, a więc nie trzeba czyścić go specjalnymi środkami.

Kostka do jogi drewniana posłuży podczas wielu treningów, jeśli zadbasz o odpowiednie przechowywanie. Świetnym miejscem może okazać się na przykład szafka w garderobie. Warto trzymać wszystkie potrzebne do jogi akcesoria razem, jest to bowiem praktyczne rozwiązanie, które pomaga zadbać o porządek. Klocków, mat, wałków i innych tego rodzaju produktów lepiej nie przechowywać w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych lub wilgoć. Takie warunki mogą wpłynąć niekorzystnie na akcesoria do jogi.

pixel