10 LAT YOGABAZAR | -15% taniej na wszystko za zam. +229 zł z kodem 10-LECIE, -25% na nieprzecenione produkty Sayoga z kodem SAY25
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klocki do jogi piankowe, kostki do jogi z pianki

( ilość produktów: 16 )

Na rynku można znaleźć wiele akcesoriów do jogi, które ułatwiają codzienną praktykę. Do jednych z nich zaliczamy klocki do jogi piankowe, których zadaniem jest pomoc w wykonywaniu różnego rodzaju asan. Pomagają wykonać wiele pozycji stojących, w których pochylasz się do skłonu w przód, ale jeszcze nie dosięgasz swobodnie do podłogi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zalety piankowych klocków do jogi

Wśród klocków do jogi wyróżniamy kostki do jogi z pianki w kształcie prostopadłościanów, które są lekkie i wytrzymałe. Zostały wykonane z najwyższej jakości pianki EVA, która pomimo swojej delikatnej struktury jest dostatecznie twarda i zapewnia odpowiednie podparcie. Klocki do jogi piankowe są miękkie i bardzo przyjemne w dotyku, nie wrzynają się w ciało i nie powodują otarć podczas ćwiczeń. Kostki do jogi z pianki zalecane są szczególnie osobom szczupłym oraz tym, które mają bardzo wrażliwą skórę i stawy. Jedną z zalet klocków wykonanych z pianki EVA jest łatwość w utrzymaniu czystości, co będzie mieć duże znaczenie dla osób, które dużo się pocą i praktykują dynamiczną jogę. Aby wyczyścić kostkę z potu i kurzu, wystarczy przetrzeć ją ściereczką z mikrofibry lub nawilżoną szmatką.

Zastosowanie kostek i klocków z pianki

Kostki do jogi piankowe mają wiele zalet. Oprócz tego, że uprzyjemniają praktykę dzięki swojej miękkiej strukturze, to również są bardzo funkcjonalne. Dzięki nim wykonywanie ćwiczeń staje się dużo łatwiejsze. Klocki do jogi piankowe pomagają wchodzić w pozycje, które wymagają sporej elastyczności i rozciągnięcia. Kostki do jogi piankowe polecane są szczególnie osobom, które nie są rozciągnięte po to, aby ułatwić im wejście w daną pozycję. Klocki do jogi piankowe znakomicie sprawdzą się podczas ćwiczeń stojących, ale również siedzących. Ich zadaniem jest pomoc w wydłużeniu dłoni oraz kręgosłupa, tak aby utrzymać go w pionie podczas asan siedzących. W zależności od potrzeb i rodzaju wykonywanej figury można łączyć ze sobą klocki do jogi w różnych rozmiarach i kształtach.

pixel