-10% taniej na wszystko za zam. +149 zł z kodem NAMASTE, -15% za zam. +449 zł z kodem NAMASTE15 lub -17% z kodem BUYSMART za zam. +1299 zł!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Weź twarz na jogę!

2019-05-20
Joga twarzy. Coraz więcej osób o tym mówi, mało kto umie robić, a już zwłaszcza poprawnie. Czym jest? Dlaczego warto łączyć ruch z automasażem i ile czasu powinna zająć sesja:) jogi twarzy każdego dnia? O tym w krótkim tekście twórczyni autorskiej metody jogi twarzy Yogattractive Olga Szemley-Goudineau.

Nierozłączny duet

Joga twarzy/ćwiczenia twarzy/trening twarzy to nazwy używane zamiennie, natomiast automasaż stanowi dopełnienie metody anti-agjngu Yogattractive tak, by odmładzać wszystkie warstwy tkanek, od skóry po mięśnie, odpowiedzialne za zdrowie i ładny wygląd tych partii ciała. Ćwiczenia twarzy sięgają do głębszych warstw skóry, działają bezpośrednio na mięśnie i ..budują ich masę (jak to ćwiczenia:) oraz ujędrniają. Regularny automasaż zapewnia zaś docieranie do wszystkich warstw skóry, w tym - do powięzi, w której gromadzą się codzienne napięcia i stresy, które w efekcie zostają na twarzy w postaci zmarszczek. Połączenie automasażu i ćwiczeń da promienną i zdrową cerę - efekt, którego żaden kosmetyk nie jest w stanie podrobić.

Antygrawitacyjne rusztowanie

Badania dowodzą, że wiek poznajemy po stanie zwiotczenia mięśni, a nie po bruzdach skóry. Na szczęście mięśnie można ćwiczyć, a jest co! Na naszej twarzy i szyi znajduje się ponad 80 mięśni, którym powinniśmy zapewniać codzienną dawkę ruchu. Nawet najbardziej wypielęgnowana skóra musi się przecież na czymś opierać, a taką właśnie podtrzymującą strukturę tworzą mięśnie twarzy.

Nie mam na to czasu!

Masz! Na codzienny trening potrzebujesz nie więcej niż 5-7 minut. Oczywiście, nauka z instruktorem trochę zajmie, jest niezbędna, aby opanować precyzyjne i skuteczne ruchy, ale takie zajęcia to terapia i zabawa w jednym. A na efekty czekać nie trzeba długo, choć efektywność bardzo zależy od przyjętej metody, no i wspomnianej regularności. Jeśli nauczymy się intensywnych, izometrycznych ćwiczeń, to po około miesiącu zaobserwujemy
  • Uspokojoną mimikę czoła
  • Szerzej otwarte oczy
  • Zmniejszenie tzw.worków i cieni pod oczami
  • Pełniejsze wargi
  • Spłycone bruzdy nosowo-wargowe
  • Jędrniejsze policzki
  • Gładszą szyję bez podwójnego podbródka

Moc kolagenu albo masaż fibroblastów

Gdyby naprawdę dało się dostarczyć cerze kolagen w kremie, to wszystkie byłybyśmy cudne i gładkie. Kolagen, elastynę i kwas hialuronowy w głębokich warstwach skóry można sobie samodzielnie dostarczyć masażem :), masując nie powierzchownie, lecz manualnie stymulując na głębokość minimum 3-4 milimetrów. To tam komórki zwane fibroblastami produkują te trzy odmładzające substancje, a codzienne parę minut automasażu to dla fibroblastów silna zachęta do działania!

Jak się masować?

Technik jest wiele. Przodują w nich mieszkańcy krajów azjatyckich, ale na zajęciach Yogattractive można oprócz tych dalekowschodnich poznać także te słowiańskie. Mamy też bardzo intensywny masaż autorski tzw jeżykami medycznymi, który przynosi efekty już po pierwszym zastosowaniu.

Przykłady?
  • Ćwiczenie na piękny owal, zarazem rozluźniające szczęki: zawiń wargi do środka na zęby, włóż między nie ołówek i roluj go minimum 20 razy w przód i w tył.
  • Ćwiczenie na gładki obszar wokół oczu: przytrzymaj zewnętrzne kąciki oczu palcami, by wygładzić skórę. Skieruj wzrok lekko do góry i mruż oczy pulsacyjnie 15x, szukając napięcia dolnej powieki tak, jakbyś dźwigała ją z trudem. Następnie zatrzymaj zmrużone powieki, domknij je i skieruj wzrok ku górze na 10 sekund. Powtórz całość.

Jak dziecko - spragnione dotyku

Dotyk w masażu i automasażu spełnia rolę terapeutyczną. W naszej kulturze jest go mało, a jego potrzeba jest stłumiona. Jednak skóra jest jak dziecko: uwielbia być głaskana, ugniatana, dotykana. Odkrywamy na nowo przyjemne wrażenia a receptory narządów wewnętrznych, obecne w rejonie twarzy, pobudzają całe ciało do odnowy.

O autorze

Olga Szemley - twórczyni Yogattractive, autorskiej metody anti-agingu twarzy, dyplomowany instruktor jogi Bikram i Warm Vinyasa, artystka i globetrotterka. Przez 12 lat prowadziła badania nad kobiecymi rytuałami pielęgnacyjnymi na pięciu kontynentach. Zamiłowanie do piękna i jogi połączyła, opracowując Yogattractive - metodę, która pozwala dbać o urodę twarzy i szyi w sposób skuteczny, naturalny i zdrowy.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który szczegółowo analizuje tę kwestię w kontekście układu krążenia.

Zachęcamy do odwiedzenia poniższego linku:
https://yogabazar.pl/Wplyw-jogi-na-uklad-krazenia-Joga-a-choroby-serca-blog-pol-1688544288.html
P
ozdrawiamy!

Polecane

pixel