-10% taniej na wszystko za zam. +299 zł i -15% na markę Sayoga z kodem WIOSENNIE lub -17% i 22% taniej z kodem BUYSMART za zam. +1299 zł!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Manduka eKO Superlite – recenzja maty podróżnej

2017-06-08

Manduka eKO SuperLite to, obok maty PRO, druga najbardziej rozpoznawalna mata Manduki. Cieniutka, lekka, a przy tym posiadająca świetną przyczepność swoich „większych sióstr”. Oto krótka recenzja tego modelu:

Wygląd


Jak zwykle w przypadku Manduki dostajemy produkt dopracowany w każdym detalu. Maty dostępne są w kilku kolorach podstawowych i kilku kolorach sezonowych, które zmieniają się w zależności od pory roku.

Mata ma wymiary 61cm na 180cm i grubość niewiele ponad 1 milimetr. Można ją składać standardowo w rulon lub (mniej standardowo) w kostkę. Jeśli wybierzemy ten drugi sposób, nie musimy martwić się, że na macie zostaną jakieś ślady na miejscach zgięć. Manduka SuperLite jest wykonana z naturalnego kauczuku, dzięki czemu jest giętka i nie odkształca się. Powierzchnia maty przypomina skórkę pomarańczy. Jest to inne wykończenie niż te, które spotkamy w pozostałych matach z serii eKO. Manduka SuperLite waży około 900 gram. Możliwe są odchylenia od tej wagi, maksymalnie do 1200 gram (według danych producenta). 

Praktyka jogi


Najważniejsza kwestia to oczywiście komfort praktyki jogi, jaki daje nam mata. W przypadku Manduki SuperLite komfort jest na tyle duży, na ile pozwala "podróżna forma" maty. Przyczepność jaką oferuje SuperLite nie odstaje od właściwości innych mat z tej serii – czyli jest bardzo dobrze! Nie ślizgamy się podczas asan, a mata nie „jeździ” po podłodze. Inna faktura powierzchni maty nie wpływa negatywnie na jej przyczepność.

Jak to mata podróżna, Manduka SuperLite jest bardzo cienka. O ile ‚cienkość’ maty jest zaletą przy transporcie, o tyle cecha ta uniemożliwia amortyzację podczas wykonywania asan. Jednakże jest to kompromis, który dotyczy wszystkich mat podróżnych. Przy bardzo cienkich matach, musimy po prostu uważać m.in. na łokcie i kolana podczas różnych ćwiczeń klęczących.

Podsumowanie

 

Manduka SuperLite to doskonała alternatywa dla tradycyjnej maty do jogi. Dzięki wysokiej jakości naturalnego kauczuku zapewnia wyjątkową przyczepność podczas ćwiczeń. Jest to idealna mata podróżna, ponieważ jest niezwykle poręczna i łatwa do zabrania ze sobą w podróż. SuperLite'a zdobywa serca użytkowników bez trudu, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom i wygodzie, jakie oferuje podczas praktyki. To bez wątpienia świetny wybór dla wszystkich miłośników jogi, którzy cenią jakość i funkcjonalność w jednym.
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego z akcesoriami do jogi!
Pozdrawiam!

pixel