Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zafu - poduszka do medytacji i jogi

( ilość produktów: 31 )

Japońska poduszka Zafu to niezwykle praktyczny gadżet, który wykorzystasz na wiele sposobów. Doświadczonym joginom pomoże pogłębić praktykę i jeszcze intensywniej odciąć się od bodźców zewnętrznych. Dopiero zaczynasz swoją przygodę z medytacją? Poduszka Zafu ułatwi Ci przyjąć komfortową pozycję – rozluźnisz ciało, a całą uwagę skupisz na wykonywanym treningu. Kompaktowe rozmiary poduszek pozwalają zabrać je w dowolne miejsce, a wysokiej jakości materiał stanowi znakomitą izolację od zimnego podłoża. Dzięki temu ćwiczenia medytacyjne czy oddechowe możesz praktykować także w plenerze. Ich czyszczenie jest dziecinnie proste – wystarczy zwykły detergent, by z łatwością usunąć z nich wszelkie zabrudzenia. Poduszka Zafu sprawdzi się nie tylko w trakcie medytacji. Będzie równie pomocna w walce z bólami mięśniowymi, menstruacyjnymi, a także z bólem stawów lub konkretnych odcinków kręgosłupa. Postaw na jeden z oryginalnie zdobionych modeli i podaruj sobie komfort – zarówno w trakcie praktyk medytacyjnych, jak i podczas codziennego odpoczynku!

Japońska poduszka do medytacji Zafu

Klasyczne pozy medytacyjne to pozycje siedzące, w tym najlepiej znany kwiat lotosu, w których bardzo ważną rolę odgrywa wyprostowany kręgosłup. Większość ludzi w dzisiejszych czasach nie jest w stanie utrzymać takiej pozycji, a nawet jeśli są, wymaga to od nich wysiłku fizycznego i zaangażowania umysłu, co stoi w wyraźnej opozycji do wyciszania naszej świadomości. Z pomocą przychodzi poduszka do medytacji zafu oraz maty zabuton do medytacji, które pozwolą przyjąć wygodną pozycję i ochronią nasz kręgosłup oraz stawy. Zadbaliśmy o to, aby w naszym asortymencie pojawiły się poduszki Zafu w wielu rozmiarach, a także o różnych kształtach i wzorach. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie poduszka Zafu do medytacji idealnie wpisze się w Twoje preferencje. Poduszki Zafu z bawełny wypełnione łuską orkiszową będą doskonałym wyborem dla alergików. Modele w kształcie półksiężyca pokochają osoby, które narzekają na ból w dolnym odcinku kręgosłupa. Jeżeli chcesz zapewnić sobie najwyższy komfort, poduszkę do medytacji połącz z matą Zabuton. Taki zestawu pozwoli w spokoju skupić myśli i ułatwi skoncentrowanie się na wykonywanej praktyce.

Zafu - jaką poduszkę wybrać?

Podczas medytacji postawa ciała musi być stabilna, co wymaga użycia dużej siły, a także elastyczności do utrzymania prostych pleców i stabilnej miednicy. Pomocna w tym zadaniu jest poduszka Zafu, która odpowiada za ustabilizowanie pozycji, dzięki czemu przebywanie dłuższy czas w siadzie nie powinno powodować bólu i napięcia. Wybór poduszki uzależniony jest od sposobu medytowania, budowy ciała i sprawności fizycznej. Źle dobrana poduszka uniemożliwia utrzymanie ciała w równowadze podczas praktyki. W przypadku zbyt wysokiej poduszki Zafu, kolana nie będą odpowiednio podparte. Natomiast zbyt niska poduszka może utrudniać trzymanie prostych pleców, a w efekcie medytujący będzie się garbić, a jego ciało nie będzie rozluźnione. Poduszka Zafu ma kształt spłaszczonego walca o wysokości 15 cm, dzięki czemu ma szersze zastosowanie i jest używana w siadzie skrzyżnym, birmańskim i w lotosie. Natomiast poduszka do medytacji Zafu ustawiona pionowo jest wykorzystywana także w siadzie japońskim. Ważne jest, aby pamiętać, że podczas medytacji zarówno biodra, jak i kolana muszą być na tej samej wysokości.

pixel