Mata do jogi - 19 pomysłów na prezent dla jogina

2021-11-02
Mata do jogi - 19 pomysłów na prezent dla jogina

Mata do jogi to podstawowe narzędzie każdego jogina. Nieważne, czy bliska Ci osoba już ją ma w jogowym zestawie, zamierza wymienić na nowszy model, czy dopiero planuje jej zakup. Mata do jogi to zawsze dobry wybór na prezent! By Ci go ułatwić, wybraliśmy z oferty Yoga Bazar 19 modeli idealnych pod choinkę. Sprawdź nasze propozycje i podaruj joginowi lub jogince komfortową, bezpieczną, pełną radości praktykę!   

Mata do jogi do 100 zł 

Niezniszczalny materiał PVC, optymalna antypoślizgowość i estetyka wykonania - to cechy, dla których jogini chętnie sięgają po matę do jogi Leela. Akcesorium jest dostępne w wersji sticky mat, dzięki czemu zapewnia jeszcze lepszą antypoślizgowość i przyczepność do podłoża niż tradycyjne maty z PVC. 

Wzór yantra i wyrównanie ułatwia kontrolę ustawienia w asanach, co docenią szczególnie mniej doświadczeni jogini. W naszej ofercie znajdziesz też jednak modele w innych wzorach i kolorach. Polecamy je na prezent dla osób początkujących, które dopiero szukają własnego stylu i drogi rozwoju. Leela znakomicie posłuży im zarówno jako pierwsza mata, jak i dodatkowe akcesorium do praktyki w domu lub na zajęciach. 

Twój jogin często podróżuje? Spraw, by nie musiał w tym czasie rezygnować z komfortowej praktyki - podaruj mu podróżną matę do jogi Rishikesh Travel. Model w przeciwieństwie do tradycyjnych mat można złożyć w kostkę i włożyć do walizki. Ma zaledwie 2 mm grubości, nie zajmuje więc dużo miejsca w bagażu. Zapewnia za to świetną antypoślizgowość i dobrą amortyzację. 

Wszystko dlatego, że mata do jogi została wykonana z wyjątkowo elastycznego PVC. Materiał jest też nieprzeciętnie wytrzymały i uniwersalny. Dzięki temu Rishikesh Travel okaże się wiernym towarzyszem podczas wielu podróży, bez względu na to, jaki styl praktykuje bliski Ci jogin lub joginka.

Rishikesh Premium to pewniak wśród budżetowych mat do jogi. Jogini wybierają go najchętniej z oferty renomowanej marki Bodhi Yoga. Nie bez powodu. W odróżnieniu od innych mat z PVC zapewnia nieprzeciętną sprężystość. To w połączeniu z nieco większą niż standardowa grubością 4,5 mm zapewnia zaś doskonałą amortyzację podczas praktyki każdego stylu jogi. Mata do jogi Rishikesh Premium stanowi świetny wybór dla osób początkujących, także tych z wrażliwymi kolanami i nadgarstkami.

Spezial to kolejna uwielbiana przez joginów mata do jogi. Jej renomę najlepiej potwierdza fakt, że produkty marki Kurma służą praktykującym już od ponad trzech dekad. Mata do jogi, mimo że została wykonany z najpopularniejszego na rynku materiału - PVC - wyróżnia się na tle innych modeli. Można na niej ćwiczyć z obu stron! W dodatku cała konstrukcja jest wzmocniona siateczką, dzięki czemu zapewnia większą stabilność podczas praktyki. Ze względu na mniejszą niż standardowa grubość model Spezial 3 mm będzie odpowiedni dla joginów, którzy zdobyli już nieco doświadczenia w praktyce.

Mata do jogi do 200 zł 

To najlepiej sprzedająca się mata do jogi marki Bodhi Yoga w wersji 200 cm. Jeśli bliski Ci jogin jest wyższego wzrostu (ok. 180-195 cm) ten model zapewni mu odpowiedni komfort podczas praktyki. 

Mata do jogi Rishikesh Premium XL została wykonana z wyjątkowo elastycznego PVC, który dobrze amortyzuje i zapewnia optymalną antypoślizgowość podczas statycznych i dynamicznych sesji. 

Model od kultowej marki Manduka to doskonały wybór dla joginów będących często w podróżyMata do jogi eKO SuperLite Travel ma zaledwie 1,5 mm grubości, dzięki czemu łatwo składa się w kostkę i bez trudu mieści w bagażu podróżnym. Do tego waży niecały kilogram, Twój jogin więc niemal nie odczuje jej w walizce. Mata do jogi została wykonana z naturalnego, w 100% biodegradowalnego kauczuku. Ten materiał nie ma sobie równych pod względem antypoślizgowości i przyczepności do podłoża. Jednak ze względu na nieco chropowatą powierzchnię jest polecany osobom ćwiczącym łagodniejsze, statyczne rodzaje jogi. Kauczukowa mata podróżna od Manduki z pewnością ucieszy jogina, któremu zależy na komforcie, jakości i ochronie środowiska.

Kultowa mata do jogi Rishikesh Premium marki Bodhi Yoga w odsłonie z piękną mandalą to znakomita propozycja dla jogina, który estetykę ceni w różnym stopniu, co funkcjonalność. Akcesorium jest wykonane ze sprężystego PVC, który zapewnia wytrzymałość, amortyzację i dobrą antypoślizgowość. Wyróżnia się też nieco większą grubością niż standardowe modele - 4,5 mm. Dzięki temu daje większy komfort osobom z wrażliwymi stopami i nadgarstkami.

Nietuzinkowa mata do jogi wykonana z juty i tworzywa PER. Juta należy obecnie do najpopularniejszych ekologicznych materiałów. Stosowanie jej w pomocach do jogi nie jest jednak częste. Wybierając jutowe matę do jogi na prezent masz więc szansę pozytywnie zaskoczyć jogina, który dba o środowisko. Na tym akcesorium będzie praktykować komfortowo i w zgodzie z wartościami. 

Mata do jogi Jute Pro ma cechy, których należy oczekiwać od dobrej pomocy do codziennej praktyki. Daje poczucie pewności i stabilności. Przede wszystkim jednak zapewnia bardzo dobrą antypoślizgowość szczególnie podczas dynamicznych praktyk. Z pewnością ucieszy więc miłośnika Ashtangi, Vinyasy czy power jogi, który stara się żyć w duchu less waste.

Lotus Pro Light to uniwersalna mata do jogi dla każdego! Nie musisz wiedzieć, w jakim stylu praktykuje Twój jogin ani jak bardzo jest doświadczony - akcesorium sprawdza się w różnych rodzajach jogi na wszystkich etapach zaawansowania. 

Mata do jogi została wykonana z przyjaznej środowisku miękkiej pianki TPE. Dzięki temu przy standardowej grubości 4 mm świetnie amortyzuje. Zapewnia też bardzo dobrą antypoślizgowość. Ten prezent z powodzeniem posłuży zarówno podczas praktyki w domu, jak i studio jogi. 

Mata do jogi do 300 zł 

Bliski Ci jogin lub joginka od początku jogowej przygody na macie aktywnie angażuje się w swój rozwój? Nie możesz sprawić mu lepszego prezentu niż Sayoga Comfort Mat. W zestawie z nią jogin otrzyma również stylowy pasek do transportu maty. 

Saygoa Comfort to kolejna mata do jogi z pianki TPE. Ten model został jednak stworzony przede wszystkim w odpowiedzi na oczekiwania początkujących. Dzięki grubości 6 mm doskonale amortyzuje, dając komfort nawet osobom z wrażliwymi kolanami i nadgarstkami. Do tego zapewnia świetną antypoślizgowość podczas statycznych i dynamicznych praktyk.

Jade Yoga Voyager to znakomita mata do jogi dla osób podróżujących (zwłaszcza w stylu eko). Waży zaledwie 700 g i wygodnie składa się w kostkę. Bez trudu można ją więc umieścić w walizce, niemal nie odczuwając jej obecności. 

Mata do jogi została wykonana z wzmocnionego siatką naturalnego, biodegradowalnego kauczuku. Dzięki temu gwarantuje bezkonkurencyjną antypoślizgowość i przyjazność środowisku. Jade Yoga Voyager okaże się więc świetnym dodatkiem do podróżnego niezbędnika w duchu zero waste. Ze względu na chropowatą powierzchnię zapewni szczególny komfort osobom praktykującym statyczne odmiany jogi.

Mata do jogi PRO Travel kultowej marki Manduka jest kolejną propozycją dla jogina, który często podróżuje. Ten model szczególnie powinien jednak przypaść do gustu miłośnikowi jogi dynamicznej. Zapewnia znakomitą przyczepność i niezawodną antypoślizgowość podczas Ashtangi, Vinyasy czy hot jogi.

Matę do jogi o grubości 2,5 mm można złożyć w kostkę, wygodnie przetransportować w walizce, a później praktykować na niej w każdym miejscu. Akcesorium zostało wykonane z wytrzymałego PVC - jego jakość potwierdza dożywotnia gwarancja marki na produkt.

Mata do jogi z serii Almost Perfect Manduka to prezent jedyny w swoim rodzaju. Seria obejmuje bowiem egzemplarze, które odbiegają od standardowych produktów, np. pod względem koloru czy rozmiaru. Marka zamiast je utylizować - przeznacza do sprzedaży w niższej cenie. Dzięki temu Twój jogin może mieć niepowtarzalny model najlepszej maty na świecie. Ty nie nadszarpniesz natomiast tak bardzo budżetu. 

Manduka PRO Lite została wykonana z wytrzymałego PVC, który zapewnia bardzo dobrą antypoślizgowość i maksymalną wydajność ćwiczeń. Szczególnie powinna spodobać się zaawansowanego joginowi, który praktykuje dynamicznie, a do tego bliskie są mu ekologiczne wartości. 

Mata do jogi Phoenix została wykonana z dwóch warstw: poliuretanowej i kauczukowej. Pierwsza wyróżnia się gładką, przyjemną w dotyku fakturą, która umożliwia płynne, dynamiczne przejścia. Druga jest szorstka i chropowata, co zapewnia przyczepność do podłoża i zapobiega poślizgowi w pozycjach stojących. W tej macie - co nietypowe - obie strony nadają się do ćwiczeń! Dzięki temu model daje pełen komfort zarówno podczas jogi dynamicznej, jak i statycznej. 

To szczególnie trafiony wybór do domowej praktyki dla miłośników Ashtangi. Zapobiega poślizgowi, umożliwia płynne przejścia i znakomicie amortyzuje wstrząsy. 

Maty do jogi z korka biją rekordy popularności wśród joginów. Jeśli szukasz prezentu dla osoby, która praktykuje dynamicznie, a ponadto żyje ekologicznie - ta propozycja od Bodhi Yoga to świetny wybór! Akcesorium składa się z warstwy korka i kauczuku. Kauczuk zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża. Korek jest zaś ceniony ze względu na świetne właściwości antypoślizgowe w zetknięciu z wilgocią. Z tego powodu spełni oczekiwania amatora takich praktyk jak: Ashtanga, Vinyasa, power joga czy hot joga. 

Mata do jogi korkokwa z mandalą jest przyjazna środowisku i po zużyciu ulega biodegradacji. Może być stosowana przez osoby uczulone na kurz i tworzywa sztuczne. Została wykonana w 100% z naturalnych materiałów. Wykazuje właściwości antystatyczne i przeciwbakteryjne.

Maty do jogi powyżej 300 zł 

Twój jogin praktykuje statyczne odmiany jogi, a do tego ma wrażliwe kolana? Kauczukowa mata do jogi Jade Yoga Harmony to najlepsze, co możesz mu podarować w cenie powyżej 300 zł. Naturalny kauczuk, dzięki szorstkiej powierzchni, gwarantuje niezawodną antypoślizgowość. Do tego model ma większą niż standardowo grubość - 5 mm. Doskonale chroni więc stawy bez utraty stabilności. 

Jade Yoga Harmony jest dostępna w dwóch wersjach różnej długości. Mata do jogi 173 cm to świetny wybór dla niższych osób do 170 cm wzrostu. Wydłużona Jade Yoga Harmony 188 cm zapewni natomiast komfort osobom wyższym.

Manduka jest znana z tego, że w kwestii jakości nie idzie na kompromisy. A model eKO Lite to potwierdza. Mata do jogi została wykonana w 100% z naturalnego kauczuku, który nie pochodzi z zagrożonych lasów Amazonii. Jest w pełni biodegradowalna. Nie szkodzi więc środowisku również po zużyciu. Z pewnością podbije tym serce jogina, który troszczy się o planetę. 

Na tym się jednak nie kończą jej zalety. Manduka eKO Lite to przede wszystkim najtrwalsza kauczukowa mata do jogi na rynku. Powstała w efekcie czteroletniej pracy profesjonalnych instruktorów jogi tak, aby w optymalny sposób połączyć przyczepność i amortyzację. Jeśli szukasz maty dla jogina, któremu sercu bliskie są ekologiczne wartości i statyczne style jogi -  Manduka eKO Lite to doskonały wybór. 

Kolejny model kultowej marki Manduka to wybór, którym również nie zawiedziesz jogina. Wykonana z PVC mata do jogi podniesie jakość praktyki każdego miłośnika dynamicznych stylów jogi (Ashtangi, Vinyasy, a nawet hot jogi). 

Model PRO Lite zapewnia niezrównaną wydajność i bardzo dobrą antypoślizgowość. A dzięki dużej gęstości materiału oraz nieco zwiększonej grubości 4,5 mm dobrze chroni stawy podczas wykonywania asan i przeskoków. 

Sayoga Performance okaże się trafionym wyborem, jeśli chcesz podarować profesjonalne akcesorium, ale nie wiesz, na jakim etapie zaawansowania jest Twój jogin i jakie style praktykuje. To uniwersalny model odpowiedni do każdego rodzaju praktyki. Można na nim bezpiecznie i komfortowo postawić pierwsze kroki, a także wykonywać najbardziej zaawansowane asany. 

Mata do jogi została wykonana z rzadko stosowanego poliuretanu i naturalnego kauczuku. Dzięki temu charakteryzuje się dużą wydajnością, świetną antypoślizgowością i przyczepnością do podłoża. Dobrze przy tym amortyzuje. Estetycznie wykonana zachwyci Twojego jogina nie tylko funkcjonalnością, ale też efektownym wzorem i kolorem.

Już wiesz, którą matę do jogi wybierzesz dla jogina lub joginki? A może nadal nie masz pewności, na jaki model się zdecydować? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy w podjęciu właściwej decyzji :)

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel